Roni

Roni ima 39 godina. Violončelista je, član simfonijskog orkestra, pokretač nekoliko muzičkih grupa i licencirani turistički vodič.

Srbija, članica Evropske Unije, je zemlja kakvu Roni želi da vidi u budućnosti. „Voleo bih da vidim Srbiju kao sređenu državu koja je članica Evropske Unije, a da pri tom ne izgubi svoj identitet i da srpski narod ne izgubi svoj ponos koji ima kao jednu od osnovnih karakteristika.“

Kao turistički vodič, Roni smatra nezagađenost prirode kao jednu od najvažnijih pozitivnosti zemlje. „Srbija još uvek nije kontaminirana, još uvek ima čari tog nečeg divljeg.“ Kulturološki ostaci i uticaji zapada su vidljiviji u Vojvodini nego u ostacima Srbije. „Ja i dan danas vidim tragove, kulturološke ostatke i uticaje zapada koji su ovde [u Vojvodini] prirodniji u odnosu na Beograd i ostatak, baš zbog tog arhitektonskog i lingvističkog nasleđa. Ulicom možete čuti i mađarski i rumunski, a da ljudi koji ih govore nisu turisti.“

Nespremnost društva da se menja iz razloga konstantne tranzicije koja se dešava u Srbiji godinama unazad, je negativna karakteristika Srbije. „Jednostavno mislim da ovo društvo nije dovoljno spremno da se menja, nije dovoljno sazrelo da se okrene prema sebi i da razmišlja šta konkretno svako od nas može u sebi da promeni ka boljem. Mislim da je to srž svega. Srpski narod je u nekoj vrsti večite tranzicije. Sve je ciklično ovde kod nas. Svaki put se vraćaš na isto, obiđeš krug i opet si na istom.“

Roni se bavi mnogim stvarima koje su vezane za muziku, počevši od sviranja, preko komponovanja do osnivanja muzičkih grupa i udruženja. Pored svog velikog učinka na muzičkoj sceni Srbije, on nalazi vremena da Srbiju ne samo obilazi, već i da je pokaže drugima.

Nema komentara

    Vaš komentar

    EnglishSrpski